Blogy

  1. Všetky blogy
  2. Súťaže
  3. Čajový svet
  4. eČajovňa
  5. Svet okolo nás
  6. Naša šálka čaju
  7. Tipy a rady
  8. Recepty
Girl drinking tea

Bylinné čaje pre posilnenie imunity

Už naše prababičky vedeli, aké bylinky sú dobré proti kašľu, čo uľaví boľavému brušku, aké bylinky upokoja myseľ, či pomáhajú proti stresu a znižujú vysoký krvný tlak.
Blog - 4. jún 2020
0
Fotolia 76044870 Subscription Monthly XXL

Shizuoka - malebná oblasť plná čajových polí

Čajová história tejto oblasti siaha až do roku 1200. Toto dlhé obdobie spojené s výrobou a spracovaním čaju, sa preto odzrkadľuje v každej novej šálke zeleného čaju zo Shizuoky.
Blog - 29. august 2019
0
Ku

Kurkuma - zázračné korenie v čajovej podobe

Na ďalekom východe sa jej po celé stáročia pripisujú magické schopnosti a patrí medzi najviac skúmanú bylinu na svete. Jednoducho povedané, kurkuma v poslednej dobe hýbe svetom.
Blog - 5. január 2019
0
iStock 536081211

Čaj a umenie

Vedeli ste o tom, že čaj slúži ako inšpirácia pre mnohých umelcov? Pripravili sme pre Vás zaujímavý blog, v ktorom sa dozviete viac o spojení čaju a umenia.
Blog - 8. január 2018
0
Honeybush mensi

Honeybush - čaj "nečaj"

Ani vy si už neviete predstaviť svoj deň bez rannej šálky voňavého čaju? Žiaľ, nie každý z nás si môže dopriať tento pôžitok. Kofeín, ktorý je obsiahnutý v zelenom alebo čiernom čaji nie je vhodný pre každého z nás. Našťastie poznáme riešenie za náhradu zeleného a čierneho čaju. 
Blog - 2. august 2017
0
CIERNYCAJIKve100l

Kávu? Nie ďakujem, dám si čierny čaj!

O zelenom čaji a jeho blahodárnych účinkoch na zdravie sa toho už popísalo veľa. No za spomenutie stojí určite aj čierny čaj, ktorý za tým zeleným v ničom nezaostáva.
Blog - 18. júl 2017
0
Orchidea3mensia

Tajomstvá bieleho čaju

Ulahodí nielen vašim chuťovým pohárikom, ale aj vášmu zdraviu. Vďaka svojim regeneračným účinkom je biely čaj považovaný za jeden z najvzácnejších čajov . 
Blog - 6. júl 2017
0
Mursalsky caj vodoznak Fotolia 81822414 M

Mursalský čaj

U nás zatiaľ neznámy, no vo svete ospevovaný Mursalský čaj zo stebiel Ranhoja Horského. Už v dávnych dobách sa toto bylina používala na rýchlejšie hojenie rán spôsobených ťažkým železným brnením počas bitiek.
Blog - 27. január 2017
0
Bylinkove caje

Bylinkové čaje z eČajovne

Už od nepamäti sú bylinkové čaje „povinnou“ výbavou asi každej starej mamy, či babky. Už tie vedeli, že príroda pozná najlepšie recepty na obranyschopnosť nášho organizmu. Veď šálka dobrého bylinkového čaju skrýva v sebe najúčinnejšie dary prírody a ešte k tomu aj výborne chutí.
Blog - 6. jún 2016
0
1 2

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra ... a získajte 5% zľavu na svoj prvý nákup.