Tento čaj je zdravý, povzbudzujúci a úžasne osviežujúci.

Na jeho prípravu môžete použiť čistý (tým myslíme neochutený) zelený čaj - my sme si vybrali čínsky zelený čaj Zhu Cha Special, ale môžete skúsiť aj Bai Mao Hou, Lu Xue Ya alebo japonský čaj Sencha.

Čo budeme potrebovať?
  • studený nálev zeleného čaju Zhu Cha Special
  • citrón alebo limetku
  • zväzok čerstvej mäty
  • ľad
Postup

Pre prípravu 1 l nálevu použijeme studenú vodu a cca 18 - 20 g čaju. V studenej vode sa čaj lúhuje dlhšie - odporúčame asi 10 minút (s lúhovaním môžete aj trochu experimentovať - pre intenzívnejšiu chuť lúhujeme dlhšie, pre jemnejšiu kratšie - pokojne si nájdite svoju "mierku").

Čaj zlejeme do džbánu a následne pridáme za hrsť čerstvých mätových lístkov a kúsky citrón alebo limetky - nakrájané na plátky.

Vysoké poháre naplníme do polovice ľadom a ozdobíme mätou a plátkami citróna, nalejeme pripravený čajový nálev a môžeme servírovať.

NAZDRAVIE! :-)

- - -
lucia


O perlovom čaji Zhu Cha Special

Zhu Cha je povzbudzujúci zelený čaj z provincie Zhejiang (Če-ťiang), ktorý je vhodný na ranné a dopoludňajšie popíjanie.

Má vysoký obsah fluóru a pôsobí preventívne proti zubnému kazu. Preukázateľne tiež uľavuje boľavým a citlivým ďasnám - vyskúšali sme a naozaj to funguje :-).

Čaj je zvinutý do malých guličiek - perličiek, ktoré sa po zaliatí rozvinú. Nálev má zeleno-žltú farbu, chuť je plná, s jemným dymovým nádychom.