Matcha

Shinmatcha Hatsu Enishi - 20G dóza - Marukyu Koyamaen

MARUKYU KOYAMAEN

label
29,00 € / 1 ks

Ceremoniálna matcha.

Shinmatcha Hatsu Enishi, v preklade "začiatok novej karmy" je zlatou najvyššou triedou čaju matcha, vhodná na prípravu koicha aj usucha.

Milovníkom čaju Matcha prináša jedinečný čajový zážitok.

Táto sezónna matcha je v limitovanom množstve dostupná od konca mája do vypredania zásob.

Marukyu Koyamaen sa radí medzi najpoprednejších výrobcov vynikajúcich čajov v Japonsku. Za svoje čaje získal veľa významných ocenení (viac info v záložke Podrobnejšie informácie).

Rok zberu: 2023
Počet zaliatí: Jednonálevový
Krajina pôvodu: Japonsko
Dostupnosť: na sklade
label 29,00 €

Návod na prípravu

Príprava KOICHA

~ 3 - 4 gramy čaju zalejte 0,4 dcl vody s teplotou 80°C a vyšľahajte bambusovou metličkou.

Príprava USUCHA

~ 1 - 2 gramy čaju zalejte 0,8 dcl vody s teplotou 80°C a vyšľahajte bambusovou metličkou.

water
Objem vody
0.4 dcl
weight
Množstvo čaju
3 - 4 gramy
temperature
Teplota vody
80 °C
leaching
Čas luhovania
0.0 min

Podrobný popis

Viac o Marukyu Koyamaen

Uji, Kyoto

Mesto Uji sa nachádza neďaleko južného okraja mesta Kyoto a je druhým najväčším mestom v prefektúre Kyoto. Uji leží na rieke Uji, ktorá je veľkou zásobárňou čistej vody. S jej miernou vlhkou klímou a bohatou pôdou spĺňa podmienky, ktoré sú nesmierne dôležité pre pestovanie kvalitného čaju. Uji je najstaršou oblasťou, kde sa čaj produkuje (približne od 12. storočia). Hovorí sa, že pokiaľ je vašou úlohou nájsť tie najkvalitnejšie zelené japonské čaje, tak Vás napokon Vaša cesta zavedie do Uji.

Marukyu-Koyamen

V období Genroku (1688-1704), muž menom Kyujiro Koyama začal s pestovaním a produkciou čaju v Ogura, Uji. Jeho práca bola začiatkom toho, z čoho sa dnes stalo Marukyu-Koyamen. Behom nasledujúcich generácii sa kvalita čaju zvýšila vďaka vylepšeniam vo všetkých aspektoch od pestovania až po produkciu. Neskôr vznikla aj tradícia Ujicha. Štvrtá generácia začala obchodovať s čajom, a po ôsmu generáciu sa obchod rožšíril po celej krajine. Tento čaj sa stal veľmi váženým. V Japonsku je veľmi dobre známe, že Marukyu-Koyamaen si stojí za najvyšším kvalitatívnym štandardom.

Po generácie sú čaje pozorne skúmané a vyrábané skúsenými riaditeľmi. Cez opakované tréningy a vycibrovanie schopností a techník sa know-how, ako vyprodukovať a uchovať tie najlepšie čaje, neustále zlepšuje. Marokyu-Koyamaen sa radí medzi najpoprednejších výrobcov vynikajúcich čajov v Japonsku. Každým rokom, sa usporadúvajú sútaže v posudzovaní čajov od rôznych producentov. Po mnohé roky, Marukyu-Koyamaen získal za svoje čaje veľa prvých a ďaľších významných ocenení.Súčasný riaditeľ Motoharu Koyama zvíťazil dvakrát v majstrovstvách v rozpoznávaní čajov. Pričom druhýkrát získal plný počet bodov. Tento výkon je veľmi cenený a bol prvým v histórii tejto súťaže, ktorému sa to podarilo.

Motto

"Making teas with quality as the highest priority."

Získané ocenenia za čaje

Spomedzi cien, ktoré firma získala stoja za zmienku

  • 19 x prvé miesto na The All-Japan Competitve Tea Exhibition
  • 19 x prvé miesto na The Kansai Competitive Tea Exhibition
  • 2 x The Championship in All Japan Tea Judging Competition

Hodnotenia

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra ... a získajte 5% zľavu na svoj prvý nákup.