Zelené čaje

Sencha Premium BIO

label
6,67 € / 50 g

Japonský zelený čaj z plantáží v prefektúre Aichi, kde sa pestuje čaj ako BIO už vyše 40 rokov.

Listy sú tmavozelené. Nálev je jasne zlatozelenej farby. Je to čaj s plným telom, ľahkosťou a príjemnou iskrivou vôňou.V Japonsku je veľmi populárny.

Povzbudzuje telo i ducha.


V prípade, ak máte záujem o väčšie množstvo čaju než máme momentálne v ponuke na stránke, napíšte nám na info@ecajovna.sk.

Rok zberu: 2016
Počet zaliatí: Viacnálevový
Krajina pôvodu: Japonsko
Dostupnosť: momentálne nedostupný
label 6,67 €

Návod na prípravu

4 gramy tohto čaju Je odporúčané množstvo na prípravu čaju do hrnčeka s objemom vody 1,5 dcl. Zalejte vodou s teplotou 70 - 80 °C a lúhujte 30 sekúnd 1 minútu.

 

water
Objem vody
1.5 dcl
weight
Množstvo čaju
3 - 4 gramy
temperature
Teplota vody
70 - 80 °C
leaching
Čas luhovania
0.5 - 1.0 min

Podrobný popis

Japonský zelený čaj z plantáží v prefektúre Aichi, kde sa pestuje čaj ako BIO už vyše 40 rokov. Tak ako u všetkých Japonských čajov aj pri Sencha Premium je oxidácia zastavená naparovaním (20 – 30 sekúnd). Listy sú tmavozelené, nálev jasne zlatozelenej farby a je to čaj s plným telom, ľahkosťou a príjemnou iskrivou vôňou.

V Japonsku je veľmi populárny a zvyčajne sa pije horúci v zimných mesiacoch a chladený v letných. Je to v súčastnosti najtypickejší Japonský čaj.

Zaujímavosť

Sencha doslovne znamená pečený čaj a proces jeho spracovania, ako aj chuť sa líši od čínskeho zeleného čaju.

Vďaka prítomnosti theainu má priaznivé účinky na zdravie človeka. Theanine je aminokyselina s preukázateľne ukľudňujúcim účinkom na ľudský mozog. Z chemického hľadiska sa jedná o unikátnu aminokyselinu, ktorá je obsiahnutá v listoch zeleného čaju Sencha. Theanine sa svojou povahou dosť odlišuje od skupiny polyfenolov a katechinov obsiahnutých v zelenom čaji.

Čajové lístky zozbierané v určitej fáze vegetačného obdobia, môžu mať vysoký obsah katechinov (antioxidačné účinky), zatiaľ čo lístky zozbierané v inom období roka môžu mať vyšší obsah theaninu (protistresové účinky, kontrola hladiny kortizolu v tele).

3-4 šálky zeleného čaju Sencha obsahujú približne 100-200 mg theaninu.

 

Hodnotenia

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra ... a získajte 5% zľavu na svoj prvý nákup.