Rooibos a Honeybush

Rooibos Kurkuma

label
1,25 € / 50 g
Akcia
Rooibos Kurkuma RooibosKurkuma

Rooibos s jemným korenistým podtónom. Zaujímava kombinácia rooibosu s kurkumou, kardamónom a chilli. Sviežu chuť tomúto korenistému nálevu dodáva tiež mäta a lemongrass.

Počet zaliatí: Jednonálevový
Krajina pôvodu: Európska Únia
Dostupnosť: na sklade
label 1,25 €

Návod na prípravu

5 gramov tohoto čaju je odporúčané množstvo na prípravu s objemom 5 dcl. Zalejte vodou s teplotou 100 °C a nechajte lúhovať pod dobu 5 minút.
 

water
Objem vody
5.0 dcl
weight
Množstvo čaju
5 gramov
temperature
Teplota vody
100 °C
leaching
Čas luhovania
5.0 min

Podrobný popis

Rooibos nie je čaj v klasickom slova zmysle. Vyrába sa z kôry africkej rastliny Aspalathus linearis. Domorodé kmene ho používali pri liečbe chorých.

Je jedinečným prírodným zdroj minerálov. Obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ten posilňuje imunitu a napomáha syntéze kolagénu. Používa sa tiež pri očistných kúrach a diétach, pretože pomáha detoxikovať organizmus, urýchľuje spaľovanie tukov a zaháňa pocit hladu.

Kurkume na ďalekom východe po celé stáročia pripisujú magické schopnosti a patrí medzi najviac skúmanú bylinu na svete. Je účinná v boji proti mnohým chorobám pretože obsahuje vzácne látky, ktoré telu napomáhajú k uzdraveniu. Slúži ako prevencia pred rakovinou, prečisťuje krv, má antiseptické a antibiotické účinky, ale tiež podporuje trávenie.

V tejto zmesi je Rooibos doplnený o fenykel, aníz, škoricu, lipu, kumín, kurkumu, goji, lemongrass, pistácie, mätu, listy ruží, kardamom, kvety granátového jablka, kukuričné kvety, požlt farbiarsky, kvet slnečnice, chilli.

Keďže neobsahuje kofeín, môžete ho piť počas celého dňa, i večer pred spaním.

Je vhodný pre deti, ako aj pre tehotné a dojčiace ženy.

 

Hodnotenia

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra ... a získajte 5% zľavu na svoj prvý nákup.