Čierne čaje

Keemun Black OP

label
2,00 € / 50 g

Populárny čierny čaj z provincie Anhui.

Lístky sú pevne zvinuté do drobných plochých ihličiek. Nálev má červenooranžovú až červenohnedú farbu, vôňa je nasládla s kvetinovými tónmi, často po kvetoch orchideí, chuť býva často bohatá a výrazná, s tónmi medu či čokolády, niekedy ľahko zemitá s dymovým nádychom. (podľa typu spracovania).

Tento čaj je mierne povzbudivý a pomerne silný čaj a býva pridávaný do slávnej zmesi English Breakfast. Spolu s Darjeelingom a Cejlonským čajom patrí do trojky najaromatickejších čajov sveta.


V prípade, ak máte záujem o väčšie množstvo než máme momentálne v ponuke na stránke, napíšte nám na info@ecajovna.sk.

Počet zaliatí: Viacnálevový
Krajina pôvodu: Čina
Dostupnosť: momentálne nedostupný
label 2,00 €

Návod na prípravu

2 gramy tohto čaju, je odporúčané množstvo na prípravu čaju do šálky s objemom 1,5 dcl vody. Zalejte vodou s teplotou 100 °C a lúhujte 35 minút.

 

 

water
Objem vody
1.5 dcl
weight
Množstvo čaju
2 gramy
temperature
Teplota vody
100 °C
leaching
Čas luhovania
3.0 - 5.0 min

Podrobný popis

Populárny čínsky čaj z provincie Anhui.

U nás je známy pod označením Keemun, v Číne sa mu hovorí Čhi Men Chun Cha podľa miesta pôvodu - Čchi-men („Veľká brána").

Často je označovaný ako čierny čaj, ale podľa čínskej klasifikácie ide o čaj červený.

V procese výroby červeného čaju listy zvädnú na vzduchu, potom sa rolujú, fermentujú a rýchlo vysušia. Lístky majú tvar drobných ihličiek. Čaj má nezameniteľnú chuť, vďaka ojedinelej odrode čajovníka z ktorého s vyrába. Nálev je červenooranžový až červenohnedý, vôňa je sladkastá, s kvetinovými tónmi, často pripomína vôňu orchideí. Chuť nálevu je bohatá a výrazná, s tónmi medu či čokolády, niekedy môže byť i ľahko zemitá s dymovým nádychom (podľa typu spracovania).

Je to pomerne silný čaj, preto nemusíme dávať do konvičky veľa lístkov. Slabší nálev umožní lepšie rozpoznať a oceniť chuť a vôňu čaju. Keemun je mierne povzbudivý čaj a býva pridávaný do slávnej zmesi English Breakfast.

Zaujímavosť

Keemun má pomerne krátku históriu, jeho produkcia začala v roku 1875. Veľmi rýchlo si získal obľubu v Anglicku a stal sa najvýznamnejšou zložkou zmesi English Breakfast. Vďaka poddruhu čajovníka, ktorý obsahuje zvláštnu silicu myrcenal, získáva tento čaj neobvyklú príchuť.

Podľa odborníkov Keemun spolu s Darjeelingom a Cejlonským čajom patrí do trojky najaromatickejších čajov sveta.

Hodnotenia

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra ... a získajte 5% zľavu na svoj prvý nákup.